הורים וילדים מטיילים
״טיול ילדותי״

אלו הרגעים היפים בחיינו

מאת: מערכת אלבטרוס

חיכינו להם זמן רב. חלמנו עליהם. סוף סוף אנחנו יוצאים עם הילדים לטיול. הכל מוכן. ההכנות הסתיימו, בחרנו לאן ניסע, הדרך עברה בשלום והנה הגענו. זה יום נהדר, אבל אז מגיע רגע אחד מפתיע ומוכר מאוד:

אחד הילדים, שניהם, לפעמים אפילו שלושתם מעקמים את הפרצוף ויורים במהירות סדרה של שאלות: למה באנו? מה עושים? יהיה לנו כיף? ומה זה בכלל המקום הזה?

מי בנה אותו? מה רואים פה? כמה הלכים, מתי נאכל? ומה זה שם העץ הגדול ההוא?

באמצע הטיול: המשפט שכל הורה חושש ממנו

אם הם קשוחים כמו שרק ילדים יודעים להיות, מופיע בסוף הצרור הקטלני: כבר היה טוב יותר להישאר בבית"

בדיוק מזה חששנו. בדיוק בשביל הרגע הזה הכנו את הספר ״טיול ילדותי״

זה אינו רגע קל, מתברר לפתע שלא כל בני המשפחה שאנחנו אוהבים כל כך חיכו בכיליון עיניים לטיול הזה בסחנה, בחולות כסוי, בחיפה או באילת. יש להם דעה משלהם, מצבי רוח והמון שאלות, ולא תמיד אנחנו יודעים את התשובות עליהן.

למעשה, ברוב המקרים אין לנו תשובות לשאלות האלה. כמה מהן למען האמת פשוטות ובסיסיות ביותר. מי היו האבירים? מה למשל אכל האדם הקדמון? או למה הרקפות צומחות על הגבעה הזאת דווקא? אפילו שאנחנו רוצים כל כך שהיום הזה יהיה מושלם, שכולנו נהיה בו יחד, שנרגיש את אותה שמחה מגבשת שיכולה לצוץ רק בטיולים משותפים, חסרים לנו מידע וכמה רעיונות לפעילות משותפת שיוסיפו עניין וצבע לטיול. חסרים לנו ידע ופעילויות שיעזרו לנו ויגרמו לנו הנאה בזמן ההכנות לטיול, בנסיעה הארוכה שמלווה אליו או כאשר שבים ממנו הביתה.

טיולים מוכרים, חוויה משפחתית חדשה

בספר מוצעים חמישים טיולים בישראל שמיועדים למשפחות עם ילדים. הוא פונה להורים, לבני משפחה, למבוגרים ולילדים כאחד. חמישים האתרים המוצעים כאן מגוונים מאוד.

יש בספר אתרים עירוניים, לצד שמורות טבע, אתרים ארכאולוגיים לצד תצפיות נוף, אתרים משעשעים לצד אתרים מסקרנים, והם מיועדים למבקרים בני כל הגילים.

כמה מן האתרים שנבחרו לספר מוכרים לכולם, פופולריים מאוד, אבל גם בהם דרושה, כך נראה לנו, הנחיה לטיול עם ילדים. ידע מתאים, גישה נכונה והצבעה על  ההיבטים המעניינים והמתאימים לטיול משפחתי יכולים לגרום לכל אתר ולכל טיול להיות חוויה מרעננת, נעימה וזכורה לטוב.

אין לנו עניין לגלות לכם אתרים חדשים שאינכם מכירים. כמעט אין כאלה בארץ קטנה כמו שלנו. יש לנו עניין להפוך את אתרים המוכרים והאהובים ליעד מתאים ומהנה לביקור משפחתי.

לילדים יש הרבה שאלות בטיול? פה תמצאו את כל התשובות

השאלות המוצגות בספר זה הן שאלות שמתעוררות במבקרים רבים, והתשובות להן אינן זמינות תמיד. עכשיו הן כאן – מזמינות אתכם לצאת לטיול משפחתי, לשאול את השאלות , לדעת את התשובות ולעשות דברים יחד, זה סוד הקסם. ההנחה העומדת ביסודו של הספר הזה היא כי מעט ידע בסיסי, שמתאים לבני כל הגילים ופעילות משותפת, כזאת שעושים יחד ונהנים ממנה יהפכו את הטיולים המשפחתיים לחוויה נהדרת. אם תרמנו לכך אפילו מעט, מקומנו בגן עדן מובטח.

Call Now Button דילוג לתוכן