כל מה שרצית לדעת על מאגרי תמונות וקליפים

מהפכת מאגרי המדיה הדיגיטליים

מאת: מערכת אלבטרוס

בשנים האחרונות חלה מהפכה עצומה בתחום מאגרי מדיות דיגיטליות ומכירת מדיה אונליין. כל יום צומחים עוד ועוד אתרים ופלטפורמות שמציעים מדיה מכל סוג למכירה: תמונות, קטעי וידאו, אילוסטרציות, מודלים תלת מימדיים, מוזיקה ועוד. 

מהפכת יוטיוב והרשתות החברתיות הביאה לעליה של אלפי אחוזים בדרישה לסרטונים, לקטעי מוזיקה לסרטונים, לפרסומות ברשת (סטילס ווידאו) וכו'.

מספר סיבות הביאו לזינוק החד הזה:

הצורך הגובר בהפקת מדיה והמהפכה הדיגיטלית הביאה לעליה מטאורית במספר הפלטפורמות, המאגרים והאתרים שמציעים קניית מדיה. אם פעם מי שבעיקר השתמש בשירותים אלו היו חברות הפקה לטלוויזיה ולקולנוע. הנגישות, הזמינות, השפע ושיטות הרישיון החדשות מאפשרות היום לכולם ליהנות מרכישת מדיה באיכות גבוהה לשימוש במגוון ערוצים נוספים כגון: בניית אתרים, הפקת סרטונים ברשתות החברתיות, הפקות סרטי תדמית וסרטים בתקציבים נמוכים ועוד.

איך קונים תמונות ברשת ואיזה סוגי רישיונות שימוש קיימים

Rights Managed -

סוג הרישיון המקובל בעולם המקצועי של מכירת מדיה נקרא Rights Managed, המשמעות של רישיון זה היא שזכויות המדיה תמיד נשארות אצל היוצר, וכל מי שמעוניין לעשות שימוש במדיה צריך לרכוש רישיון שימוש ספציפי וייחודי המוגבל בדרך כלל לשימוש יחיד בפרוייקט אחד שנפרש על פני תקופה מוגבלת. הלקוח למעשה רוכש רישיון שימוש במדיה ולא את המדיה עצמה.

Royalty Free -

רישיון זה מאפשר שימוש כמעט חופשי וללא מגבלות במדיה/יצירה עבור תשלום חד פעמי ללא צורך בתשלום עבור כל שימוש או במתן תמלוגים (royalties). רישיון זה הפך להיות מאוד מקובל היום, ועונה על הצרכים של יוצרים ברשת שזקוקים לכמויות מדיה גדולות למגוון גדול של פרוייקטים באיכות מספיק טובה אך במחירים נוחים.

Creative Common -

נותן שימוש חופשי במדיה/יצירה במגבלות מסוימות שעדיין שומרות על זכויות ובעלות היוצר.

איך הכל התחיל - מאגרי תמונות

רעיון מכירת זכויות שימוש בתמונות וצילומים הוא לא רעיון חדש. סוכנויות צילום ותמונות עושות את זה שנים על גבי שנים ברחבי העולם, הרבה לפני שרשת האינטרנט חדרה לחיינו.

גטי אימג'ס היא דוגמא לחברה המובילה כיום בשוק שברשותה את אחד מאגרי תמונות האיכות הגדול בעולם. החברה הוקמה בשנת 1993 וברשותה מאגרי תמונות וקטעי וידאו של הצלמים וחברות ההפקה והתוכן המובילות בעולם.

במקביל בישראל, התחילה חברת אלבטרוס בהקמת מאגר התמונות שלה. מאגר הצילומים של אלבטרוס מכיל היום למעלה מ 1,000,000 צילומים, המאגר בעל ערך היסטורי תיעודי רב שכן הוא מכיל תיעוד של ישראל ברציפות משנת 1990. ניתן למצוא במאגר צילומים של של א"י וכן צילומים מכל רחבי העולם. 

ras0144
eilat_n0128

מאגר התמונות והקליפים של אלבטרוס

חברת אלבטרוס החלה לעבוד על הקמת מאגר צילומי הסטילס והוידאו שלה עם הקמתה, וכיום הוא מכיל מעל ל-1,000,000 תמונות ומעל ל-5000 שעות וידאו מהארץ והעולם. רוב המאגר מכיל תיעוד אווירי של נופי הארץ והאתרים התיירותיים, הארכיאולוגיים, החקלאיים והעירוניים החשובים בארץ מתחילת שנות ה-90 ועד היום.

לאורך השנים שימש המאגר בהפקות של אינספור פרוייקטים: תכניות טלוויזיה, סרטי קולנוע, תערוכות שונות בארץ ובעולם ועוד.

מאגר צילומי הוידאו של אלבטרוס

ארסנל הכלים של אלבטרוס נותן לה טווח מלא של אפשרויות צילום אווירי. מאגר צילומי הוידאו של אלבטרוס מורכב ממגוון רחב של פלטפורמות אוויריות ( מסוק, מטוס ורחפן ) ומצלמות.  החברה מכירה את השינויים הטכנולוגיים התכופים בתחום ונערכת למלא את המאגר בחומרים עדכניים.

בתקופה האחרונה סיימה החברה פרוייקט צילומי אוויר לאורך ישראל באמצעות מערכת הייצוב האווירי המובילה בעולם, "סינפלקס" שחוברה למצלמת Red Dragon המצלמת חומר קולנועי באיכות 6K.

תמונות אמנות מאת דובי טל

חלק נכבד ממאגר התמונות של אלבטרוס מכיל את תמונות האמנות של דובי טל, הבעלים ומנכ"ל החברה. דובי טל הוא צלם בעל שם עולמי ונחשב אחד מצלמי האוויר המוכרים והמובילים בעולם המאגר מכיל צילומים מהארץ וממסעותיו הרבים בעולם.

Call Now Button דילוג לתוכן