לטייל בשביל ישראל

נוף, שביל, שיר

מאת:דובי טל

נופי הארץ יחד עם השירה העברית לדורותיה הם שניים מהמרכיבים העיקריים של הזהות והתרבות הישראלית ומאבני היסוד של הקשר שלנו למקום הלא פשוט הזה.

מאז הושלם סימונו של שביל חוצה ישראל צועדים בו מאות ואולי אלפי אנשים בכל יום, במסע של היכרות ואהבה לנופי הארץ וההיסטוריה שלה. בדרכם הם מפזמים את שירי הארץ, רובם שירי אהבה וגעגועים אל נופים ואתרים, אל רגעים של נחת ופחד, גאווה ודאגה, שמחה ועצב.

לצלם את שביל ישראל

40 שנה אני טס בשמי הארץ, עוד משירותי כטייס מסוק בחיל האוויר, ולאורך השנים מצלם במהלך טיסות במסוק אזרחי. ראיתי כל קמט בפני הארץ, את יפי השבילים והנקיקים ואת המרחבים שמעבר לשגרת היום יום הדחוסה והמתישה. בטיסות בגובה נמוך , שבהן אני מצלם, מתגלים נופים נפלאים ומגוונים, מראות וצבעים שמתחלפים במהירות, וחותם של עבר קרוב ורחוק, והכל קרוב ונגיש, חד וברור.

בשביל השירים - מסע זמר וצילום אוויר לאורך שביל ישראל

נהניתי מזריחות מעל ים המלח, משלג על חומות ירושלים ומפריחה בגליל ובנגב, ובה בעת כאבתי כשראיתי כיצד חומסים את נופיה של הארץ בפצעים שלא מגלידים. מעט מאלפי הזריחות והשקיעות , הדרכים הנפרצות והערים המוקמות צילמתי בעשרות השנים האלה, וחלק מהן אצור בספר – בשביל השירים.

אני טס ועוקב אחרי קימורי הגבעות וההרים מדן ועד אילת, מצטרף לחקלאים בשעת בוקר מוקדמת בשדות או לפועלים על הפיגומים בערים הגדולות, גם אני שר משירי הארץ.

בספר הזה אני חולק את המראות שליקטתי עם השירים שאהבתי

בספר בשביל השירים אני מבקש לחלוק איתכם את המראות שליקטתי ואת שירי הארץ שאהבתי. לצד הנופים  והשירים מופיעים גם הסיפורים שמאחורי השירים, שכתב ביד אמונה שותפי למסע – עופר גביש.

תהא זאת תרומתי לכל מי שצועד  בפעם הראשונה או בפעם  האלף בשבילים ובדרכים ולכל מי שהארץ יקרה לליבו

Call Now Button דילוג לתוכן